V posledních letech se izolační materiály vyvíjí a neustále přibývají nové – vyrobené moderními technologie a mající jedinečné vlastnosti. Nezapomínejme však ani na přírodní izolanty. Oblíbená je například konopná izolace.

Konopí jako izolace

Izolace z konopí je přírodní a perfektně se hodí pro účely ekologického bydlení. Nejenže budete využívat materiál, který chrání životní prostředí, ale zároveň jde samozřejmě o kvalitní a efektivní izolaci.

Konopná izolace se prodává ve formě desek či rolích. Na trhu najdete standardní formáty, ale je možné nechat si vyrobit formát na míru.

Z pozitivních vlastností konopné izolace si jmenujme především odolnost vůči škůdcům, kvalitní protipožární ochranu (díky impregnaci má samozhášivé vlastnosti). Výborné jsou rovněž tepelně-izolační vlastnosti. Díky vysoké měrné teplotní kapacitě dokáže udržet teplo dlouhou dobu a také efektivně vyrovnává extrémní teploty – v zimě i v létě.

Z dalších pozitiv si ještě uveďme podpora zdravého klimatu bydlení (vhodnost pro alergiky), odbourávání CO2 v atmosféře, pohodlná montáž atd.

poptávkový formulář

Scroll to Top