Možnosti kuchyňských linek jsou dnes obrovské a díky tomu si každý může vybrat podle svého vkusu i finančních možností. Na druhou stranu možná se v široké nabídce ztrácíte a nevíte podle čeho kuchyňskou linku vybrat. Přibližme si parametry, na které byste se měli soustředit.

Materiál kuchyňské linky

Jedním ze základních parametrů, které ovlivní celkový vzhled kuchyňské linky, ale i její cenu, je volba materiálu. Korpusy a dvířka kuchyňských linek jsou nejčastěji vyrobené z oboustranně laminované dřevotřískové desky, přičemž je na vás, jakou si zvolíte barvu a libovolný může být i dekor. Kuchyňské desky z lamina mají příznivou cenu, nabízejí široké designové možnosti, ale počítejte s nižší odolností vůči vlhkosti.

Dalším využívaným materiálem pro výrobu kuchyňské linky je dýha, což je tenká vrstva masivního dřeva na dřevotřískové desce či MDF (velmi často používaný materiál pro výrobu kuchyňských linek). Dýha má stejný vzhled jako masiv, který se rovněž používá na výrobu kuchyňských linek, ale na rozdíl od něj jde o levnější materiál. Masiv je však kvalitnější. U obou materiálů je výhoda, že při jejich poškrábání se dají relativně snadno opravit.

Rozšířeným materiálem jsou i PVC fólie, což je umělý materiál na dřevovláknitém podkladu. I zde máte široké designové možnosti. Potěší vás rovněž nízká cena a snadná údržba.

A co lakované kuchyňské linky? Jsou oblíbené pro mnohé možnosti povrchových úprav, snadnou údržbu a další výhody. Zde však počítejte s většími pořizovacími náklady.

Materiály u kuchyňských linek lze i libovolně kombinovat.

Další parametry při výběru kuchyňské linky

Při výběru nové kuchyně nezapomínejte ani na další parametry, které je nutné brát v potaz. Jsou jimi cena, množství úložných prostorů, velikost pracovní plochy, funkčnost kuchyně, spotřebiče, rozmístění jednotlivých komponentů, rozměr a výška pracovní desky, výsuvné systémy, doplňky ke kuchyňské lince (dřezové baterie, digestoře) a další technické i estetické prvky.

poptávkový formulář

Scroll to Top