Dřevěné stavby

Milujete vůni dřeva, uklidňuje vás pohled na odhalené dřevěné trámy a plápolající oheň v krku ve vás vyvolává romantické představy?

Přesně pro vás se hodí dřevěné stavby. Kromě kamene neznáme ve stavebnictví jiný materiál, který by byl tak dlouho používán a se kterým by mělo lidstvo tak kladné a bohaté zkušenosti. Dřevostavba je vyjádřením vašeho životního stylu a v neposlední řadě tak volíte zdravý a kvalitní způsob života. Pokud máte doma astmatika, nemůžete ani volit jinak, protože se z důvodů vhodné ionizace vzduchu nevíří prach. Dřevo je navíc schopné absorbovat přebytečnou vlhkost, nebo ji naopak i uvolňovat. S vlhkem vám tedy odpadnou starosti.

A pokud se chcete stát opravdu zcela přírodními, můžete místo izolace použít ovčí vlnu, ale to už je opravdu jen pro ty otužilé. Většina z nás má ráda sice přírodní krásu, ale také vlastní pohodlí.

Roubenky jsou výborně tepelně izolované, proto patří mezi nízkoenergetické stavby. Tepelné vlastnosti roubené stavby se liší od vlastností staveb z těžkých stavebních hmot jako je beton a cihly i od vlastností lehkých montovaných staveb. Na rozdíl od betonu má dřevo přibližně deset krát menší tepelnou vodivost, takže se teplem nabíjí, respektive vybíjí ve srovnání s betonem velmi pomalu. Roubenku vytopíte velmi rychle, protože se nejprve ohřívá jen tenká povrchová vrstva a teprve postupně se teplem dobíjí zbytek.

Pokud vaší volbou bude opravdu dřevěná stavba, dobře si rozmyslete, kdo se stane vaším dodavatelem, zjistěte si o něm všechny potřebné informace. Vybírejte dodavatele vaší vysněné dřevěné stavby podle kvalit a služeb, které vám nabízí.

Dřevěné stavby    Dřevěné stavby    Dřevěné stavby    Dřevěné stavby    Dřevěné stavby

poptávkový formulář

Scroll to Top