Fasády

Konečně jste dostavěli dům, nastěhovali se dovnitř, ale na fasádu nezbyl čas? Konečně bydlíme a manželovi se už do dokončení nechce? Nebo snad neradi pozorujete holý dům, kde je vidět z jakého materiálu jste stavěli?

Fasáda udělá na vzhledu vašeho hnízda nejvíc. Můžete mít úplně novou fasádu, ale nevhodně zvolenou barvu a pokazíte tím celý dojem. Musíte vše pořádně promyslet, nezapomeňte, že na svůj výtvor se budete dívat denně možná i deset let.

Když už máme konečně vybranou barvu. Potom vyvstane otázka jakou strukturu venkovních stěn domu zvolit. Chce hladkou nebo hrubou fasádu? Jakou fasádní omítku použít, jaký je mezi nimi rozdíl, jaké mají vlastnosti, do jaké míry se dají pastovité omítky probarvovat? Tohle jsou otázky, ze kterých se vám bude točit hlava, ale my vám odpovíme.

Rozdíl mezi jednotlivými druhy fasádních omítek je v rozdílném pojivu. Jednotlivé druhy pojiva pak propůjčují omítkám specifické vlastnosti a mimo jiné se od druhu pojiva odvíjí i jejich cena. Akrylátové omítky obsahují pojivo z umělé pryskyřice, proto jsou tak tvrdé. A především jsou vodoodpudivé a nejpříznivější z hlediska ceny. Pojivo silikátových omítek tvoří draselné vodní sklo, mají vynikající paropropustnost. Silikonové omítky jsou šlechtěné a pružné. Hitem poslední doby je kompromis mezi silikonovou a silikátovou omítkou – tzv. omítka silikon-silikátová. Díky přídavku silikonu má omítka větší odolnost proti ulpívání nečistot než klasická silikátová.

Co třeba šambrány?

Ty se hodí opravdu jen někam a ne na každou barvu fasády. Šambrána je architektonický prvek, je to orámování oken či dveří. Je zpravidla plastická, profilovaná, orámovaná lištou či jednoduše plochá. Mohou být také pouze malované.

fasády fasády fasády fasády fasády

poptávkový formulář

Scroll to Top