Půdní vestavby

Chcete originální a stylové bydlení? Ještě nemáte představu a stavět rodinný dům nechcete? Co třeba půdní vestavba?

Je to originální, stylové a útulné. Půdní vestavby jsou v současné době moderní. Ať už si stavíte bydlení v bývalé sušárně v činžovním domě nebo na půdě u rodičů.  Pokud se poohlížíte po vhodném prostoru na přestavbu, tak by to měla být nejlépe sedlová střecha se strmějším sklonem tak 35 až 55 stupňů. Půda vám stejně sama určí, jak bude vaše bydlení členěné, mnohdy není nad čím rozmýšlet. Pokud si chcete dopřát skutečný luxus, můžete si vytvořit mezonetový byt a propojit půdní prostory s obytnými místnostmi pod ní. Výhoda sedlové střechy nám přináší i další fakt, že ji lze postavit jen nad čtvercovým nebo obdélníkovým půdorysem. V tomto případě omezují vnitřní prostor jen střešní roviny protínající se ve dvou protilehlých stranách v hřebenu.

Zdi by měli být lehké, nejběžnější je sádrokarton. Cihlové stěny mohou být vystavěny jen na nosných zdech pod nimi. Ze sádrokartonu, ale dokážeme vytvořit nejrůznější architektonické variace. Přestože je naše podkroví ten nejvyšší obytný prostor v celé budově, špatný projekt z něj může udělat  tmavou kobku. Proto nesmíme zapomenout na vhodně zvolená okna. V tomto případě jsou to
střešní okna, vikýře, zapuštěné terasy a lodžie nebo okna ve štítových zdech.

Pokud se už rozhodnete pro půdní vestavbu, budete muset všechen rozměrnější nábytek pořizovat na míru, ale věřte, že tak luxusní bydlení to stojí.

Půdní vestavby Půdní vestavby Půdní vestavby Půdní vestavby Půdní vestavby

poptávkový formulář

Scroll to Top