Rekonstrukce střech

Střechou zatéká, na půdě je mokro, trámy pomalu hnijí a vás to už konečně donutilo pustit se do rekonstrukce střechy. A nebo jste se rozhodli, že potřebuje víc místa, děti potřebují vlastní pokoje, a proto budete zabydlovat podkroví vašeho domu. I kvůli tomu se vrhnete na rekonstrukci střechy, hezky všechno při jednom. A v neposlední řadě tím i výrazně zvednete cenu vaší nemovitosti. A co vás přitom všechno čeká? Napadla vás i instalace solárního systému na střechu? Dnes už vám jen málokterý odborník doporučí solární panely. Střecha musí být konstruovaná zcela jinak, protože panely mají poměrně velkou váhu. Pořizovací cena je příliš vysoká a návratnost v úspoře energie se už nevyplatí. Energii od vás totiž už nikdo nevykoupí.

Většina starších střech má pálenou střešní krytinu. Dnes si můžete už vybrat mnoho typů a barev krytiny. Nejvýhodnější typ tašek pro rekonstrukce střech jsou takzvané posuvné tašky. Ty vynikají jednoduchostí pokládky, tudíž i její rychlostí. Střešní tašky tak není nutné zkracovat při nepřesné délce krokví, což u starších domů, stavěných svépomocí, či historických objektů bývá pravidlem.

Hlavně si musíme uvědomit, že střecha nám musí vydržet několik desetiletí. I proto se nevyplácí ušetřit za každou cenu. Vybírat bychom měli značkové materiály a ověřené pokrývačské firmy. A pokud si sami nevíte rady, obraťte se buď na renomovaného výrobce, nebo na skutečné odborníky.

V místech pod hřebenem nebo v nárožích používáme celohliníkové nebo olověné pásy, které zároveň slouží jako odvětrání. Dále by pak součástí každé střechy měly být odvětrávací tašky nebo anténní prostupy.

Rekonstrukce střech Rekonstrukce střech Rekonstrukce střech Rekonstrukce střech Rekonstrukce střech

poptávkový formulář

Scroll to Top