Výstavba rodinných domů

Už máte dost bydlení v paneláku, neláká vás ani řadový rodinný dům?

Pro někoho jsou to jen paneláky otočené na ležato. Nikdo nemá své vlastní soukromí. Boom satelitních městeček už odezněl a teď se všichni snaží stavět vlastní originální rodinné domy nebo rekonstruovat staré chalupy pro prarodičích.

Pro stavbu domu je samozřejmě nejdůležitější pozemek. Neměl by být moc malý, abyste měli soukromí i pohodlí, ale o pole už taky málo kdo stojí. Ideální je pro tvořivost a soukromí pozemek o velikosti asi tisíc metrů čtverečních. Když máme pozemek, musíme se rozmyslet, jestli zvolíme patrový dům nebo bungalov. Přízemní domek je lepší stavět na rovinném pozemku. Do svahu se zase hodí patrový. Potom musíte přemýšlet, jestli bude domek zděný nebo třeba dřevostavba, bude-li nízkoenergetický nebo pasivní.

A posledním rozhodnutím před vzhledem nového obydlí je, zda budete stavět své pomocí a nebo si necháte postavit dům na klíč. Svépomocí je stavba minimálně o polovinu levnější, protože firmy stavějící domy na klíč si nechají zaplatit každý papír, na který se podíváte. Taková nespolehlivá firma vás může dostat do velmi svízelné situace. Nejenže nebudete mít, kde bydlet, ale ještě na krku spoustu problémů. Pokud se rozhodnete pro stavbu svépomocí, je potřeba vymyslet, jaké dispozice bude váš dům mít. Na dnešním trhu už najdete firmy, od kterých si projekt na rodinný dům můžete koupit už hotový. Nebo zaplaťte projektanta, který vám namaluje dům snů. Pak už stačí jen shánět firmy, které vám dům postaví a potom vevnitř upraví podle vašeho návrhu.

Výstavba rodinných domů Výstavba rodinných domů Výstavba rodinných domů Výstavba rodinných domů Výstavba rodinných domů

poptávkový formulář

 

Scroll to Top